Vyhodnotenie ligy prebehlo s dobrou náladou

Na Šíšove sa vyhodnotila liga podľa dosiahnutých výsledkov na ligových kolách ktoré sa uskutočňovali v 4 okresoch. Súboje boli naozaj zaujímavé a bolo sa načo pozerať. Po odbehnutí všetkých útokov prišlo vyhodnotenie súťaže a potom ligové vyhodnotenie.

V športovej kategórií u mužov súperili o prvé miesto Nová Dedina a Poruba a záležalo na podaní výkonu na Šišove. Mužov z Novej Dediny sa podarilo predviesť pekný útok a tak si pripísali 17 bodov čo im zabezpečilo prvenstvo v lige s počtom bodov 148. Mužom z Poruby útok nevyšiel a tak sa museli uspokojiť z druhým miestom s počtom bodov 141. Tretie miesto v ligovej tabuľke si udržali muži z Podlužian. Konečný počet bodov mali 128.

Najrýchlejší útok ligy patril mužom z Poruby. Dosiahli ho na ligovom kole v Tesárskych Mlyňanoch. Výsledný čas bol 13,81.

Najlepší prúdar celej ligy bol z pravý prúdar Novej Dediny. Čas 13,70 dosiahol na poslednom ligovom kole v Šišove.

V športovej kategórií u žien si prvenstvo držali ženy Dežerice – Vlčkovo ktoré si ho obhájili aj na Šišove kde si pripísali body za prvé miesto a celkový počet bodov dosiahol počet 134. Na druhom mieste skončili ženy z Kocurian ktoré skončili s počtom bodov 120. Tretie miesto patrilo ženám z Hornej Vsi ktoré sa po posledných kolách vyšplhali na pódiové umiestnenie. Dosiahnutý počet bodov bol 108.

Najrýchlejší útok ligy patril ženám z Kocurian ktoré ho dosiahli na ligovom kole v Tesárskych Mlyňanoch s časom 16,34.

Najlepšia prúdarka je ľavá prúdarka z Kocurian ktorá dosiahla čas 16,16 tiež na lige v Tesárskych Mlyňanoch.

V klasickej kategórií u mužov mali už prvenstvo isté muži z Poruby. Konečný počet bodov im bol pripísaný 135. Na druhom mieste skončili muži z Novej Dediny ktorý predvádzali celý rok pekné útoky. Dosiahli 123 bodov v konečnom poradí. O treťom mieste sa rozhodovalo na poslednom kole. Nakoniec sa táto priečka s počtom bodov 101 ušla mužom zo Zlatník.

Najrýchlejší útok v klasickej kategórie u mužov dosiahli majstri HNHL muži z Poruby. Ich dosiahnutý čas bol 17,03 na predposlednom kole v Novej Dedine.

Najrýchlejším prúdarom ligy v roku 2018 sa stal pravý prúdar z Poruby. Dosiahol na 9.kole v Dvorci čas 16,65.

V klasickej kategórií u žien sa rozhodovalo o všetkom na poslednom kole v Šišove. Nakoniec si prvenstvo vybojovali ženy z Kocurian ktoré dosiahli počet bodov 154. Druhé miesto si zabezpečili ženy z Dvorca ktoré vyhrali súťaž v Šišove a pripísali si 20 bodov do tabuľky. Ich výsledný počet bodov bol 150. Tretie miesto si pripísali ženy z Poruby ktorým sa posledné dve kola vôbec nevydarili a tak sa museli uspokojiť s počtom bodov 137.

Najrýchlejší útok ligy dosiahli ženy z Hornej Vsi ktorým sa to podarilo na predposlednom kole v Novej Dedine. Najlepší čas mal hodnotu 18,91.

Najrýchlejší prúd ligy padol práve v Šišove kde ho dosiahla pravá prúdarka z Poruby s časom 18,06.

Tento rok sme riešili rôzne problémy ale zvládli sme to. Tešíme sa na novú sezónu 2019 ktorá odštartuje svoj 7.ročník ligy. Vidíme sa na jesennom sneme v Kocuranoch 20.10.2018.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*