SEZÓNA 2022

V tomto príspevku by som Vám chcela trošku zhrnúť a pripomenúť ročník 2022 ktorý sme uzatvorili posledným kolom a následne aj jesenným Snemom.

Po spoločnom rozhodnutí sme odštartovali aj ligový ročník 2022. Otvorili sme 2 kategórie – športovú a klasickú. Pre tento ročník sme mali prihlásené v klasickej kategórií u žien 3 družstvá ( Kocurany, Horná Ves, Poruba) u mužov 5 družstiev ( Zlatníky, Uhrovec, Dežerice, Diviacka Nová Ves B, Poruba).

V športovej kategórií to bolo u žien 4 družstvá ( Kocurany, Horná Ves, Poruba, Topoľčianky) a u mužov 6 družstiev ( Nová Dedina, Podlužany, Topoľčianky, Hoština, Uhrovec,Poruba).

Dokopy sme mali zastúpenie z 5 okresov.

Počet ligových kôl pre tento ročník bol 5, za čo sme samozrejme vďační avšak chceli by sme to navýšiť aby aj bojovanie o body bolo napínavejšie a zaujímavejšie. Pre ďalší ročník 2023 sme vymysleli niečo nové, niečo zaujímavé a pevne veríme že sa to bude ľudom páčiť. O tom Vám napíšem viac v správe so Snemu a v príspevku o tom čo nás čaká. Poďme sa vrátiť k predchádzajúcemu roku.

Tak ako som už písala mali sme 5.ligových kôl, prvé sa konalo v Zlatníkoch, následne sme putovali do Uhrovca. 3.kolo bolo v Hornej Vsi. Na 4.kolo sme vyrazili trošku ďalej a to konkrétne do Novej Dediny za čo sme radi že aj takto vzdialená dedina organizuje ligové kolo. Záver ligy sa konal v Dežericiach.

Za ročník 2022 sme sa stretli s najlepšími útokmi v ženskej kategórií klasika pri babách z Kocurian, ktoré dosiahli čas 19,27s. U mužov to bolo v klasickej kategórií za čas 17,85s ktorý padol pri týme Poruba.

V športovej kategórií u žien si taktiež najlepší útok vybojovali Kocurany za čas 17,03. Na poslednom kole u mužov predviedli najlepší útok muži z Hoštinej za čas 13,57s.

Tak isto sme mohli vidieť v ročníku 2022 aj veľmi kvalitné zostreky ktoré určite stoja za zmienku. V ženskej kategórií to boli Kocurany ktoré si to podelili na prúdoch. Pravá prúdarka si odnášala ocenenie v klasickej kategórií za čas 18,93 a ľavá prúdarka si to strekla v tej športovej za čas 16,37.

U mužov sa ukázali ako najrýchlejší pravý prúdary a to v klasike prúdar z Poruby za čas 17,42s a v športe prúdar z Hoštinej za krásnych 13,20s.

Celá sezóna sa niesla v príjemnej nálade a dobrom počasí. Nemuseli sme žiadne kolo prekladať ani rušiť. A na poslednom kole sme si vyhlásili víťazov.

Pre ročník 2022 sa stali víťazmi

Športová kategória

  • Muži – DHZ Nová Dedina
  • Ženy – DHZ Kocurany

Klasická kategória

  • Muži – DHZ Zlatníky
  • Ženy – DHZ Horná Ves

Všetkým gratulujeme, či už družstvám na stupňoch víťazov alebo zúčastneným , podstatné je zúčastniť sa, zabaviť sa a všetko robiť s radosťou.

Budúci ročník bude zaujímavý a pribudnú aj nejaké tie novinky, ale ako som spomínala o tom neskôr.

Ďakujem každému kto prispel v roku 2022 k fungovaniu ligy, družstvám ktoré sa zúčastnili ligy, ktoré organizovali ligové kolá a Snemy , celému Výboru HNHL a každému kto sa akokoľvek podieľal na fungovaní ročníka 2022.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*