Prvé body su rozdané

Tento rok liga odštartovala svoj ďalší ročník opäť v Zlatníkoch tradičným Floriánskym pretekom.

Súťaž sa konala vo veľmi dobrej nálade a atmosfére. Slniečko sa síce schovávalo za mrakmi, ale aj napriek tomu nám nepršalo a počasie vyšlo na jednotku. Domáci sa postarali o kvalitnú trať pre všetky družstvá a samozrejme nechýbalo ani chutné občerstvenie. Na začiatku všetkých privítal organizátor súťaže Ladislav Baček spolu so starostom obce a podpredsedom ligy Borisom Maslákom.

V športovej kategórií u mužov dominoval nováčik ligy Hoštiná s časom 14,21 vďaka ktorému sa umiestnili na prvej priečke. Na druhom mieste sa umiestnili muži z Novej Dediny s časom 15,17 a za nimi na treťom mieste skončilo Dežerice- Vlčkovo s časom 16,97. Štvrté miesto si odnieslo družstvo Podlužany s výsledným časom 17,34 a muži z Čerenian po zaváhaní na rozdeľovači svoj útok dokončili s časom 28,96 s ktorým, sa umiestnili na piatom mieste.

Do športovej kategórie u žien sa prihlásilo 5 družstiev. Po veľmi peknom útoku s časom 16,65 sa umiestnili na prvom mieste ženy z Dežeríc. Druhé skončili ženy z Kocurian s časom 18,70, za nimi na treťom mieste Dvorec s časom 19,91. Na štvrtom mieste skončil nováčik ligy Dolné Ozorovce s časom 23,12. Na poslednom piatom mieste sa umiestnili ženy s Hornej Vsi s omladeným tímom s časom 25,11. 

Tento rok v klasickej mužskej kategórií zabojujú o body tri družstvá. Na prvom mieste sa umiestnili domáci muži zo Zlatník s krásnym časom 18,88.  Po zaváhaní na spoji dokončili svoj útok muži z Novej Dediny s časom 28,32,ktorý im postačil na druhé miesto. Muži z Uhrovca si do tabuľky pripísali D o ktoré sa im postaral opasok,ktorý sa rozopol počas rozbehnutého útoku.

V klasickej kategórií u žien tento rok zabojujú štyri družstvá. Na prvom mieste skončili víťazky minulého roka Kocurany s pekným časom 20,00. S dosiahnutým časom 20,53 sa na druhom mieste umiestnili Borčany. Ženám z Dvorca sa v Zlatníkoch podarilo ukončiť svoj útok na treťom mieste s výsledným časom 21,81. Na štvrtom mieste skončili ženy z Hornej Vsi s časom 28,06.

Myslím že prvé kolo v Zlatníkoch prebehlo bez väčších komplikácií. Prvé body sú rozdané a o tie ďalšie sa bude bojovať na 2. kole v Dežericiach, ktoré sa uskutoční už túto sobotu.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*