Upršaná nedeľa v Hornej Vsi

Už ako tradične 4.kolo Hornonitrianskej hasičskej ligy sa konalo v Hornej Vsi v nedeľu. A po dlhých letných dňoch začalo na lige pršať čo sa ukázalo aj na výkonoch. No niektorí ukázali že im ani rozmočená trať nerobí žiaden problém.

Domáce ženy z Hornej Vsi potvrdili svoju dominanciu na svojej pôde prvým miestom. Pekne rozbehnutý útok im priniesol krásny výsledný čas 20,29. S výraznejšou stratou za nimi sa umiestnili ženy z Borčian s časom 21,15. Na treťom mieste s časom 21,41 skončili Kocurany a za nimi na štvrtom mieste ženy s Dvorca. 

Chalani z Novej Dediny ukázali že na mokrej trati im to sedí a s časom 18,94 brali prvé body. Za nimi sa umiestnili muži z Uhrovca s časom 19,76. A nakoniec po zaváhaní na saní sa na treťom mieste umiestnili muži zo Zlatník s časom 22,14.

V športovej kategórií u žien brali prvenstvo ženy z Kocurian s výsledným časom 18,42. Po dlhej dobe zabojovali domáce ženy z Hornej Vsi s časom 19,03, ktorý im priniesol pekné druhé miesto. Na ľavom terči to nesadlo ženám z Dežeríc a s časom 20,26 obsadili tretie miesto. S výraznejšou stratou za nimi zaostali ženy z Dvorca s časom 27,34 a ženy z Dolných Ozoroviec časom 36,31. 

V športovej kategórií u mužov to perfektne sadlo Novej Dedine s časom 14,45. Zahanbiť sa nedali ani muži Podlužian ktorí s časom 14,75 brali druhé miesto. Tretie miesto s časom 16,27 obsadili chalani z Čerenian. Ani mužom z Dežeríc nevyšiel útok podľa predstáv a preto s časom 17,98 skončili štvrtý. Na poslednom mieste sa umiestnili chalani z Hoštinej s časom 32,70.

Aj keď bola súťaž viac krát prerušená kvôli dažďu tak myslím že súťaž prebehla úspešne až na jedno horšie zranenie. Polovica ligy je úspešne za nami a opäť sa vidíme  na 5.kole v Čereňanoch, ktoré sa konajú  už budúcu nedeľu, t.j. 7.7.2019.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*